+90 531 245 42 54 info@pcyazilim.com English Türkçe "İnternetin Güçünü PC Yazılım ile keşfedin."

Web Tasarım

İnternet çağımızın en büyük yeniliğidir. Günümüz iş hayatında tutundurma çabaları; arz ve kaliteden ön planda gelmektedir. Başta reklam olmak üzere firma veya ürün tanıtımlarında birçok yöntem kullanılmaktadır. Web sitesi firmanızın tanıtımında kullanılacak fiyat/reklam politikasına en uygun maliyeti ve maliyete yönelik hedef bakımından en çok getirisi olan tanıtım hizmetidir.

 

Grafik Tasarım

Bir olayın yürüyüşünü göstermeyi ya da birkaç şey arasında karşılaştırma yapmaya yarayan türlü çizgilerden meydana gelmiş şekil. Grafikler, biri pratik diğeri bilimsel olmak üzere iki amaç için yapılır. Pratik amaç güden grafiklerle, çeşitli olaylar hakkında toplu, seri ve doğru görüş elde edilir. Bilimsel amaç güden grafiklerle de, en doğru istatistik araştırmaları yapılabilir. Bir olayın, çeşitli yönlerdeki durumlarını grafikleri tespit edip mukayeseler yapmakla, o ola; hakkında bilimsel değer hükümlerine varılmış olunur. Grafikler, birçok şekil ve tarzlarda gösterilebilir. Bunlar arasında en çok kullanılan kartogramlar ve diyagramlardır.

 

SEO

SEO Ingilizce karşılığı olan Search Engine Optimization veya Search Engine Optimizer kelimesinin karşılığıdır. Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Site yada sayfanız için yaptığınız her türlü optimizasyon işlemine verilen genel ad da denilebilir. Site veya sayfalarınızın Arama Motorları tarafından daha kolay bulunup indekslenmesı ve Arama Sonuç Sayfalarında (SERP) üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacıyla site veya sayfalarınıza uygulanan işlemlerdir. Sitenizin içeriği ne kadar iyi olursa olsun, insanlara bunu tanıtamadıktan sonra yapılan tüm emekler, boşa gitmektedir. Sitenizi insanlara tanıtmanın en kolay yolu arama motorlarıdır.Arama motorlarında da hak ettiğiniz doğru yeri alabilmek için, Search Engine Optimization kurallarını bilmek ve sitenize uygulamak gerekmektedir.

 

Hosting

İnternet üzerinde yayınlanmak için hazırlanmış web sayfaların internet bağlantılı bilgisayarlardan ulaşılabilmesi için bu sayfaların yüksek kapasiteli, hızlı ve sürekli internet bağlantısına sahip sunucularda tutulması gerekmektedir.Bu web sayfalarının ilgili tüm meteryallerinin (sayfalar, resimler, kodlar, flash dosyalar vs.) barındırılması, yayınlanması ve korunmasını sağlayarak böyle bir içerik barındırma hizmetine hosting adı verilmektedir.Sürekli olarak internete açık olan sunucular sayesinde siteniz günün her saatinde ziyaret edilebilir.

 

Domain

Domain (alan adı), sahip odluğunuz şirketin internet üzerindeki kimliğidir. İnternette yer almak için başvurduğunuzda size bir internet protokol numarası verilir.Buna IP adresi (İnternet Protokol Adres) denir. İnternette bulunan her bilgisayarın farklı bir IP adresi vardır.İnternetteki diğer bilgisayarlarla iletişim kurabilmek bu IP adresleri aracılığıyla olmaktadır.Domain ise bu IP adresi denilen numaranın bir görüntüsüdür.Browserın adres çubuğuna IP numaralarını yazmak yerine o IP numaralarının kodlandığı domainleri yazarak istenilen siteye ulaşılır. Kısacası domain hafızada kalması zor olan IP numarlarının yerine harfler şeklinde kodlanarak istenilen yere ulaşmanın kolaylaşmasını sağlar.Domain isminizin bir başka değişle alan adınızın uygun kolay ve hatırlanabilir olması önemlidir. Sahibi olduğunuz firmanın, kafanızda kurduğunuz bir web sitenin yada markanız için hala domain almadıysanız bunu en kısa zamanda gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.Günümüzde birçok firma bunu zamanında yapmadığı için ya çok yüksek ücretler ödeyerek isimlerini alıyor ya da çok farklı ve uygun olmayan isimler altında internette bulunmaktadır.

 

Yedekleme

Yedekleme bilgi/veri yatırımımızı korumanın bir yoludur. Bilgilerimizin çeşitli kopyalarına sahip olursak, hazırladığımız verilerde oluşabilecek bir kayıp yada herhangi bir istemsiz durum bizim için problem teşkil etmez.Kopyalanan verinin saklanacağı ortamın da yapılacak işleme önemli etkisi vardır, bu sebebe bağlı olarak yapılacak seçimde ortam seçimi de önem kazanmaktadır. Düzenli olarak yedeklemek çok önemlidir.PC Yazılım ve Sunucu Barındırma ekibi olarak yedeklemeye önem gösteriyoruz.Bu nedenle günlük, haftalık ve aylık olarak düzenli bir şekilde yedek alımı yapıyoruz.